Новини
20.09.19

ТОВ «ЖОЕК»: обирайте відповідального електропостачальника!

З початком функціонування нового ринку електричної енергії з 01.07.2019р. змінився порядок закупівлі електричної енергії для споживачів.

Так, до реформи усі електропостачальники здійснювали купівлю електричної енергії у ДП «Енергоринок», який у свою чергу здійснював купівлю всієї електричної енергії виробленої генерацією на території України. Постачальники купували таку електричну енергію за єдиною оптовою ринковою ціною, яка включала в себе різні складові, у тому числі, тариф на послуги з передачі електричної енергії, акцизний податок, податок на додану вартість, дотаційні сертифікати і т.д.

На новому ринку електричної енергії ціна формується по-іншому. Електропостачальник має змогу працювати на 4-х ринках: ринку двосторонніх договорів, ринку на добу наперед, внутрішньодобовому та балансуючому ринках. Таким чином, ціна формується як середнє значення ціни закупки на різних сегментах нового ринку електричної енергії з урахуванням обсягів такої купівлі.

Крім того, необхідно зважати на те, що раніше в оптову ринкову ціну включався тариф на послуги з передачі електричної енергії. Тепер же постачальник самостійно сплачує кошти Оператору системи передачі за кожен кВт*год споживача.

Однак, незважаючи на реформаційні процеси, ТОВ «ЖОЕК» робить усі необхідні дії, аби в нових умовах у наших споживачів була найдешевша електрична енергія, що складається на усіх сегментах ринку.

Водночас звертаємо Вашу увагу, що ТОВ «ЖОЕК здійснює постачання електричної енергії за вільними цінами та, зокрема, є постачальником універсальної послуги більше як 600 тис. побутових та значної кількості непобутових споживачів.

ТОВ «ЖОЕК» – надійний постачальник електричної енергії,  основними принципами якого є надійність та стабільність. Разом зі споживачами ми будуємо довготривалі та взаємовигідні партнерські відносини.

У своїй господарській діяльності ТОВ «ЖОЕК» орієнтується на запити споживачів, враховує потреби кожного клієнта і завжди пропонує оптимальні умови співпраці, зокрема:

  • гарантоване безперебійне постачання електричної енергії протягом всього терміну співпраці;
  • визначення оптимального тарифу на постачання електричної енергії на взаємовигідних умовах;
  • можливість коригування заявленого обсягу електричної енергії протягом розрахункового періоду;
  • досвід роботи у сфері публічних закупівель;
  • можливість використання електронного кабінету;
  • інформаційний та правовий супровід договірних процесів;
  • для зручності обслуговування споживачів електричної енергії створено центри обслуговування клієнтів у кожному районному центрі Житомирської області.

Разом з тим, реформа передбачає можливість самостійного вибору електропостачальника для споживача та вільного вибору комерційних пропозицій. Наприклад, в ТОВ «ЖОЕК» для споживача діють індивідуальні комерційні пропозиції, в залежності від бажаних обсягів споживання та зручного для клієнта графіку платежів. Тобто, споживач має змогу підібрати ті умови, які є максимально вигідними для нього.

Втім, Споживач має свідомо приймати рішення та оцінювати можливі ризики при виборі електропостачальника. Варто пам’ятати, що надійні постачальники таких знижок, як пропонують недобросовісні електропостачальники, не можуть пропонувати.

Перш, ніж здійснити вибір, необхідно зібрати максимально повну інформацію про потенційного постачальника. Пам’ятайте, що основний критерій вибору – це надійність і наявність у майбутнього партнера достатнього ресурсу для роботи в ринкових умовах. Добросовісні постачальники не мають можливості встановлювати тарифи нижчі, ніж вартість закупівлі електроенергії на ринку. Також врахуйте, що отримання електроенергії з мереж оператора системи розподілу неможливе до того часу, поки сам споживач чи обраний постачальник не здійснить попередню оплату за розподіл та передачу електроенергії.

Додатково повідомляємо, що у разі недостатності фінансової гарантії електропостачальника у відповідності до п. 6.1.4 Правил ринку, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018р. №307 такий електропостачальник набуває статусу «переддефолтний», а відповідно до п.1.7.4 Правил ринку, в разі тривалості статусу «переддефолтний» більше двох робочих днів учасник ринку набуває статусу «дефолтний», і згідно з п.1.7.5 Правил ринку припиняє свою діяльність на ринку електричної енергії.

Відтак, якщо учасник ринку також виступає в якості електропостачальника, після набуття ним статусу «дефолтний», постачання електричної енергії споживачам такого учасника ринку здійснюється постачальником «останньої надії», тарифи якого значно вищі.

Тож за вигідними, на перший погляд, ціновими пропозиціями може критися великий ризик, що діяльність заявленого постачальника швидко припиниться, як і розпочалась. Йдеться про принцип фінансової піраміди. Недобросовісний постачальник може заманювати низькими цінами та збирати кошти у споживачів, далі перекриватиме закупівлі одних клієнтів за рахунок інших. А коли компанія назбирає максимум коштів споживачів — просто зникне. І це не лише застереження. Адже у сусідніх країнах, зокрема у Польщі, такі ситуації на початках реформування енергетики траплялись неодноразово. Шахраї можуть скористатись необізнаністю споживачів і надмірним бажанням зекономити. Тож,  обираючи постачальника необхідно ретельно дослідити його репутацію і досвід.